Moskva «Spartak»ining sobiq futbolchisi Valeriy Kechinov Kaliningradning «Baltika» jamoasining bosh murabbiyi Andrey Talalaev qo‘l ostida erishgan muvaffaqiyatli o‘yinini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa Rossiya Premer Ligasi yangi mavsumining birinchi yarim yilligini 15 ochko bilan uchinchi o‘rinda yakunladi. Ekspertning ta’kidlashicha, yozning eng yaxshi murabbiyi Talalaevdir.
U «Baltika»ning har bir o‘yinda raqibidan ustun o‘ynashini alohida ta’kidladi. Eng katta kutilmagan hodisa sifatida aynan «Baltika» jamoasi ko‘rsatildi.
So‘nggi o‘yinda «Baltika» mehmondagi toulattinsk «Akron» jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Keyingi turda Talalaev jamoasi o‘z maydonida Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi bilan bahs olib boradi.
Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi imkoniyatlarini yanada ko‘rsatishi kutilmoqda. «Baltika» hozirgi paytda yaxshi o‘yin ko‘rsatib, yuqori o‘rinlarni egallashga intilmoqda.
«Al-Hilol» «Chelsi» vingeri Pedru Netu bilan shartnoma imzolamoqda
Saudiya Arabistonining "Al-Hilol" klubi Londonning "Chelsi" jamoasi hamda Portugaliya terma jamoasi a’zosi Pedru Netuni o‘z safiga qo‘shib olish arafasida turibdi.

Кечинов признал лучший варенье лета
Бывший футболист московского «Спартака» Валерий Кечинов высоко оценил успешную игру главного тренера калининградской «Балтики» Андрея Талалаева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда завершила первую половину нового сезона Российской Премьер-Лиги на третьем месте с 15 очками. По мнению эксперта, лучшим тренером лета является Талалаев.
Он особо отметил, что «Балтика» в каждой игре играет лучше соперника. Самым большим сюрпризом была именно команда «Балтика».
В последнем матче «Балтика» на выезде обыграла тульский «Акрон» со счётом 2:0. В следующем туре команда Талалаева сыграет дома с петербургским «Зенитом».
Ожидается, что эта игра ещё больше покажет возможности команды в сезоне. «Балтика» сейчас демонстрирует хорошую игру и стремится занять высокие места.