Spartak mavsumda har o‘yinda g‘alaba uchun kurashadi
Moskva "Spartak" futbol klubi bosh direktori Oleg Malyishev jamoaning hozirgi vaqtda chempionlik uchun kurash haqida o‘ylash uchun erta ekanligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi asosiy maqsad har bir o‘yinda uch ochko uchun kurashishdir. Malyishev "Sport-Express"ga bergan intervyusida, jamoa joriy mavsumda chempionlikni ko‘zlash noto‘g‘ri bo‘lishini ta’kidladi va eng to‘g‘ri maqsad yaqin o‘yinlarda g‘alaba qozonishga e’tibor qaratish ekanini bildirdi.
U "qizil-oq" jamoaning har o‘yinda yomon o‘ynagani haqidagi fikrga qo‘shilmadi, ammo hozirgi o‘rin klubning dastlabki rejalari bilan mos kelmasligini tan oldi. Hozirgi vaqtda yetti turdan so‘ng "Spartak" 11 ochko bilan turnir jadvalida oltinchi pog‘onani egallab turibdi.
Keyingi raqib esa Moskva "Dinamo" jamoasi bo‘ladi. Shunday qilib, klub jamoasi o‘z maqsadlariga erishish uchun har bir o‘yinda maksimal natija ko‘rsatishga intilmoqda.

Spartak в сезоне борется за победу в каждой игре
Генеральный директор футбольного клуба «Спартак» Москва Олег Малышев заявил, что сейчас рано думать о борьбе за чемпионство. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, главная задача на данный момент — бороться за три очка в каждом матче. В интервью «Спорт-Экспресс» Малышев подчеркнул, что ставить целью чемпионство в этом сезоне было бы ошибкой, и правильнее сосредоточиться на победах в ближайших играх.
Он не согласился с мнением о том, что «красно-белые» играют плохо в каждом матче, однако признал, что текущее положение клуба не соответствует первоначальным планам. На данный момент после семи туров «Спартак» занимает шестое место в турнирной таблице с 11 очками.
Следующим соперником станет московское «Динамо». Таким образом, команда клуба стремится показывать максимальный результат в каждом матче, чтобы достичь своих целей.