Sychyov: Dinamo o‘yini uchun vaqt kerak
Moskva “Lokomotiv”ining sobiq futbolchisi Dmitriy Sychyov poytaxt “Dinamo” jamoasining 2025/2026 yilgi mavsum boshidagi muvaffaqiyatsiz o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, yangi murabbiy kelishi bilan jamoa darhol mukammal futbol o‘ynay boshlaydi, degan fikr noto‘g‘ri. Jamoaning yangi tizimga moslashishi uchun vaqt kerak bo‘ladi.
Bu haqda “RBK-Sport” xabar berdi. Eslatib o‘tamiz, Premyer-liganing yettinchi turida “oq-ko‘k” jamoa safarda Makhachqaladagi “Dinamo”ga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Ushbu mag‘lubiyatdan so‘ng jamoa bosh murabbiyi Valeriy Karpin iste’fo berishga tayyorligini ma’lum qildi. Yetti tur yakuniga ko‘ra, “oq-ko‘klar” sakkiz ochko bilan RPL jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoaning mavsumda o‘z o‘yinini yaxshilashi va yuqori natijalarga erishishi uchun vaqt va sabr kerakligi ta’kidlandi. Murabbiy va futbolchilar jamoani yanada rivojlantirish ustida ishlashda davom etmoqda.

Сычёв: Для игры Динамо нужно время
Бывший футболист московского «Локомотива» Дмитрий Сычёв высказался о неудачных играх столичной команды «Динамо» в начале сезона 2025/2026. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, мнение о том, что с приходом нового тренера команда сразу начнёт играть идеально, ошибочно. Команде потребуется время, чтобы адаптироваться к новой системе.
Об этом сообщает «РБК-Спорт». Напомним, в седьмом туре Премьер-лиги «бело-голубые» на выезде проиграли махачкалинскому «Динамо» со счётом 0:1.
После этого поражения главный тренер команды Валерий Карпин заявил о готовности подать в отставку. По итогам семи туров «бело-голубые» занимают девятое место в таблице РПЛ с восемью очками.
Отмечается, что для улучшения игры команды в сезоне и достижения высоких результатов необходимы время и терпение. Тренер и футболисты продолжают работать над дальнейшим развитием команды.