Londonning "Chelsi" jamoasida o‘ynovchi ukrainalik yarim himoyachi Mixail Mudrik Buyuk Britaniyada haydovchilik guvohnomasidan mahrum qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U oxirgi bir yarim yil ichida jami 13 jarima ballari to‘plagan. So‘nggi qoidabuzarligi tezlikni oshirib haydash bo‘lib, politsiya uni ta’qib qilishga majbur bo‘lgan.
Evening Standard nashrining xabar berishicha, Mudrikning haydovchilik huquqi olti oyga bekor qilindi. Shuningdek, futbolchi hozirda antidoping qoidalarini buzgani uchun barcha musobaqalardan chetlatilgan.
Uning kelajakdagi taqdiri sud tomonidan hal qilinadi va unga to‘rt yilgacha diskvalifikatsiya jazosi qo‘llanilishi mumkin. Mudrikning "Chelsi" bilan amaldagi shartnomasi 2031 yil 30 iyungacha amal qiladi.

Мудрик лишён водительских прав в Англии
Украинский полузащитник Михаил Мудрик, играющий за лондонский клуб «Челси», был лишён водительских прав в Великобритании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
За последний полтора года он накопил в общей сложности 13 штрафных баллов. Последнее нарушение — превышение скорости, из-за чего полиция была вынуждена его преследовать.
По информации издания Evening Standard, водительское удостоверение Мудрика было аннулировано на шесть месяцев. Кроме того, футболист в настоящее время отстранён от всех соревнований за нарушение антидопинговых правил.
Его дальнейшая судьба будет решаться судом, и ему может грозить дисквалификация сроком до четырёх лет. Действующий контракт Мудрика с «Челси» действует до 30 июня 2031 года.