Viktor Sa hakamlik qarorlaridan norozi bo‘ldi
Braziliyalik yarim himoyachi Viktor Sa “Krasnodar” jamoasining o‘yinlaridagi hakamlik faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining aytishicha, u Rafael Shafeevning Rossiya Premyer Ligasi 7-turidagi CSKA bilan o‘yindagi ishlashiga nisbatan katta shikoyatlari yo‘q, biroq umumiy holda “buzoq”lar ishtirokidagi o‘yinlardagi hakamlarning qarorlaridan norozi. Sa so‘nggi paytlarda bahsli vaziyatlarning ko‘pchiligida qarorlar jamoasi foydasiga emas, aksincha, raqib tomon foydasiga hal bo‘layotganini ta’kidladi.
Bu holat ba’zan uni ranjitib qo‘yishini ham bildirdi. Shuningdek, u Joao Viktor tomonidan Kordobaga qilingan qoidabuzarlik sariq kartochka bilan jazolanishi kerakligini aytdi.
Bu kartochka Korboda uchun ikkinchi sariq kartochka bo‘lardi. Korboda o‘yinning 56-daqiqasida maydonni vaqtidan oldin tark etdi, chunki u to‘pni Roberto Moyzesga tomon urib, braziliyalik futbolchining qo‘lini oyoq kiyimidagi mix bilan jarohatlagan edi.
Hakam Shafeev Kolumbiyalik futbolchiga to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka ko‘rsatdi. Bundan oldin “Krasnodar” Rossiya Futbol Ittifoqining intizomiy qo‘mitasiga ushbu qizil kartochkani bekor qilish uchun ariza topshirgani ma’lum bo‘ldi.

Виктор Са был недоволен решениями судей
Бразильский полузащитник Виктор Са высказал своё мнение о судействе в матчах команды «Краснодар». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам футболиста, у него нет больших претензий к работе Рафаэля Шафеева в 7-м туре Российской Премьер-Лиги в матче с ЦСКА, однако в целом он недоволен решениями судей в матчах с участием «быков». Са отметил, что в последнее время большинство спорных ситуаций решаются не в пользу его команды, а наоборот — в пользу соперника.
Он также признался, что это иногда его огорчает. Кроме того, он заявил, что нарушение правил со стороны Жоао Виктора против Кордобы должно было быть наказано жёлтой карточкой.
Эта карточка стала бы для Кордобы второй жёлтой карточкой. Кордоба покинул поле досрочно на 56-й минуте матча, так как он ударил мячом в сторону Роберто Мойзеса и травмировал руку бразильского футболиста шипом на бутсе.
Судья Шафеев показал колумбийскому футболисту прямую красную карточку. Ранее стало известно, что «Краснодар» подал апелляцию в дисциплинарный комитет Российского футбольного союза с просьбой отменить эту красную карточку.