Manor Solomon «Tottenhem»dan «Vilyarreal»ga ijaraga o‘tdi
26 yoshli isroillik yarim himoyachi Manor Solomon Londonning "Tottenhem" klubidan Ispaniyaning "Vilyarreal" jamoasiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Sariq submarina" nomi bilan tanilgan klub futbolchini joriy mavsum oxirigacha ijaraga oldi, bu haqda Ispaniya klubining matbuot xizmati xabar berdi. O‘tgan mavsum Manor "Lids" jamoasida o‘ynagan.
Yarim himoyachi 41 o‘yinda maydonga tushib, o‘z hisobiga o‘n ta gol va 13 ta assist yozdirgan. Bu natijalar uning o‘yindagi samaradorligini ko‘rsatadi.
Ispaniya chempionatining uchinchi turidan so‘ng "Vilyarreal" yetti ochko to‘plab, turnir jadvalida uchinchi o‘rinda bormoqda. Keyingi o‘yinda "sariq submarina" Madridning "Atletiko" jamoasiga qarshi safarda maydonga tushadi.
Ushbu o‘yin 13 sentyabr, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yin jamoaning mavsumdagi natijalarini yanada yaxshilash imkonini beradi.

Манор Соломон перешёл в аренду из «Тоттенхэма» в «Вильярреал»
26-летний израильский полузащитник Манор Соломон перешёл из лондонского клуба «Тоттенхэм» в испанский клуб «Вильярреал». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Клуб, известный под прозвищем «Жёлтая субмарина», арендовал футболиста до конца текущего сезона, сообщили в пресс-службе испанского клуба. В прошлом сезоне Манор выступал за команду «Лидс».
Полузащитник провёл 41 матч, забил десять голов и отдал 13 результативных передач. Эти показатели демонстрируют его эффективность на поле.
После третьего тура чемпионата Испании «Вильярреал» набрал семь очков и занимает третье место в турнирной таблице. В следующем матче «Жёлтая субмарина» сыграет в гостях с мадридским «Атлетико».
Этот матч состоится в субботу, 13 сентября. Игра даст команде возможность улучшить свои результаты в сезоне.