Moreno shartnomadan to‘liq voz kechmadi
Ispaniyalik mutaxassis Robert Moreno «Sochi» jamoasidan ishdan bo‘shatilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa Rossiya chempionatida 1 ochko bilan oxirgi o‘rinda bormoqda. Moreno o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida shunday yozdi: «Men klubga yangi futbolchilarni sotib olish uchun imkoniyat yaratish maqsadida shartnomamning katta qismini rad etdim.
Bu ishni toza vijdon bilan qilyapman, chunki butun kuchimni shu jamoaga bag‘ishladim». Robert Moreno 2023 yil dekabrdan «Sochi» jamoasida faoliyat yuritdi.
Birinchi mavsumda klub Rossiya Premer-ligasidan tushib ketgan bo‘lsa-da, mutaxassis jamoada qoldi va play-off o‘yinlari orqali «Sochi»ni yana yuqori liga darajasiga qaytardi. Bundan tashqari, Moreno Ispaniya milliy terma jamoasi va «Granada» klubi bosh murabbiyi sifatida ham ishlagan.

Moreno не отказался полностью от контракта
Испанский специалист Роберт Морено высказался по поводу своего увольнения из команды «Сочи». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Команда занимает последнее место в чемпионате России с 1 очком. Морено написал на своей странице в социальных сетях: «Я отказался от большей части своего контракта, чтобы создать клубу возможность приобрести новых футболистов.
Я делаю это с чистой совестью, потому что посвятил все свои силы этой команде». Роберт Морено работает в «Сочи» с декабря 2023 года.
Хотя в первый сезон клуб вылетел из Российской Премьер-лиги, специалист остался в команде и через плей-офф вернул «Сочи» в высший дивизион. Кроме того, Морено работал главным тренером сборной Испании и клуба «Гранада».