Himoyachi Valentin Paltsev, Makhachkala shahrining Dinamo klubida o‘ynovchi futbolchi, Rossiya terma jamoasining yaqinlashib kelayotgan do‘stona o‘yinlaridagi yakuniy tarkibga kiritilmasligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining tanlanmasligiga munosabat bildirar ekan, “Ehtimol, loyiq emasman, chunki chaqirishmadi. Boshqalar yaxshiroq.
Murabbiyga ko‘proq ma’qul bo‘lganlar tanlangan”, dedi. Bu so‘zlarni Match TV telekanali yetkazdi.
Eslatib o‘tamiz, sentyabr oyida Rossiya terma jamoasi ikki do‘stona o‘yin o‘tkazadi. Valeriy Karpinning shogirdlari Iordaniya va Qatar milliy jamoalariga qarshi maydonga chiqadi.
Ushbu o‘yinlar mos ravishda 4 va 7 sentyabr kunlari bo‘lib o‘tadi. Shuningdek, Rossiya 2022 yil fevral oyidan buyon xalqaro musobaqalardan chetlatilganligini eslatib o‘tish lozim.

Пальцев объяснил, почему его не выбрали в сборную России
Защитник Валентин Пальцев, футболист клуба «Динамо» из Махачкалы, высказался о том, что он не был включён в окончательный состав сборной России на предстоящие товарищеские матчи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Комментируя своё невызов, он сказал: «Возможно, я не достоин, потому что меня не вызвали. Другие лучше.
Были вызваны те, кто больше понравился тренеру», — передаёт слова Пальцева телеканал Match TV.
Напомним, что в сентябре сборная России проведёт два товарищеских матча. Подопечные Валерия Карпина выйдут на поле против национальных команд Иордании и Катара.
Эти игры состоятся соответственно 4 и 7 сентября. Также стоит отметить, что Россия с февраля 2022 года отстранена от участия в международных соревнованиях.