Rahimov: Lokomotivsiz besh jamoa chempionlik uchun kurashadi
Kazanning «Rubin» jamoasi bosh murabbiyi Rashid Rahimov Rossiya Premer-ligasining joriy mavsumida qaysi jamoalar chempionlik uchun kurashishini o‘z fikri bilan bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U mavsum boshini qanday baholash haqida gapirar ekan, «Zenit», «Spartak», «Krasnodar», CSKA va «Dinamo» jamoalarida birinchi o‘rin uchun imkoniyat borligini ta’kidladi. Rossiya chempionatining yetti turidan so‘ng, Kazan jamoasi 11 ochko to‘plab, turnir jadvalida yettinchi o‘rinni egallamoqda.
«Rubin» yetakchi «Krasnodar»dan besh ochko ortda qolmoqda. Keyingi turda Rahimov shogirdlari o‘z maydonida Makhachkala shahrining «Dinamo» jamoasini qabul qiladi.
Uchrashuv 12 sentyabr kuni bo‘lib o‘tadi. Jamoa uchun bu o‘yinda yaxshi natija ko‘rsatish muhim hisoblanadi.

Рахимов: Пять команд будут бороться за чемпионство без Локомотива
Главный тренер казанского «Рубина» Рашид Рахимов поделился своим мнением о том, какие команды будут бороться за чемпионство в текущем сезоне Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Говоря о начале сезона, он отметил, что у команд «Зенит», «Спартак», «Краснодар», ЦСКА и «Динамо» есть шансы на первое место. После семи туров чемпионата России казанская команда набрала 11 очков и занимает седьмое место в турнирной таблице.
«Рубин» отстает от лидера «Краснодара» на пять очков. В следующем туре подопечные Рахимова примут у себя дома команду «Динамо» из Махачкалы.