Mostovoy Morenoning iste’fosiga munosabat bildirdi
Moskvadagi “Spartak” jamoasining sobiq o‘yinchisi Aleksandr Mostovoy “Sochi” jamoasi bosh murabbiyi Robert Morenoning iste’fosi yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, har doim natijadan boshlashadi. Natija bo‘lsa, hamma quchoqlashadi va tabassum qiladi, natija bo‘lmasa, ayni shu odamlar orqadan zarba berishga tayyor bo‘ladi.
Bu fikrlar “Match TV” telekanali orqali yetkazildi. Eslatib o‘tamiz, Robert Moreno 2023 yil dekabrdan buyon “Sochi” jamoasining bosh murabbiyi lavozimida faoliyat yuritgan.
Rossiya chempionatining yetti turidan so‘ng jamoa faqat bitta ochko to‘pladi va jamoa Premyer-liganing musobaqa jadvalida oxirgi o‘rinda turibdi. Bu holat jamoa uchun qoniqarli emas va murabbiy o‘z lavozimidan ketishiga sabab bo‘ldi.
Jamoaning oldingi natijalari va murabbiy o‘rtasidagi munosabatlar kelajakda yaxshilanishi kutilmoqda.

Мостовой прокомментировал отставку Морено
Бывший игрок московского «Спартака» Александр Мостовой высказался по поводу отставки главного тренера «Сочи» Роберта Морено. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, всегда начинают с результата. Если есть результат, все обнимаются и улыбаются, если результата нет, те же люди готовы нанести удар в спину.
Эти слова были переданы через телеканал «Матч ТВ». Напомним, Роберт Морено с декабря 2023 года занимал должность главного тренера «Сочи».
После семи туров чемпионата России команда набрала всего одно очко и занимает последнее место в турнирной таблице Премьер-лиги. Такая ситуация не устраивает команду и стала причиной ухода тренера с поста.