Rossiya terma jamoasi va Moskva “Spartak” klubining sobiq futbolchisi Denis Boyarintsev Tolyatti shahrining “Akron” jamoasining Rossiya chempionatidagi yangi mavsumi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, birinchi mavsumda har bir yangi futbolchi o‘zini isbotlashga intiladi, shuning uchun ular yaxshi natijalar ko‘rsatishi mumkin. Biroq ikkinchi mavsum har doim murakkab kechadi.
Endi futbolchilardan yuqori mahorat va sinflilik talab etiladi, lekin hozirda jamoada bu jihatlar yetishmayapti, dedi Boyarintsev Metaratings.ru saytiga bergan intervyusida. “Akron” jamoasi 2018 yilda tashkil topgan.
Ikki yil o'tgach, ular ikkinchi divizionning bir zonasida birinchi o‘rinni egallashdi. 2023-2024 yilgi mavsum yakunida esa jamoa milliy futbol elitasi uchun o‘tkazilgan pley-off o‘yinlarida Yekaterinburgning “Ural” klubini mag‘lub etib, yuqori liga yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi.
Rossiya Premer-ligasidagi birinchi mavsumida “Akron” jamoasi to‘qqizinchi o‘rinni egallagan bo‘lsa, hozirgi mavsumda o‘n uchinchi pog‘onada bormoqda. Jamoaning yangi mavsumdagi natijalari va o‘yini futbol ixlosmandlari tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Бояринцев: Второй сезон Акрона будет сложным
Бывший футболист сборной России и московского клуба «Спартак» Денис Бояринцев высказал мнение о новом сезоне команды «Акрон» из Тольятти в чемпионате России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в первом сезоне каждый новый игрок стремится доказать себя, поэтому они могут показывать хорошие результаты. Однако второй сезон всегда проходит сложнее.
Теперь от футболистов требуется высокий уровень мастерства и класс, но в настоящее время в команде этих качеств не хватает, — сказал Бояринцев в интервью сайту Metaratings.ru. Команда «Акрон» была основана в 2018 году.
Через два года они заняли первое место в одной из зон второго дивизиона. По итогам сезона 2023-2024 команда в плей-офф за элиту национального футбола обыграла клуб «Урал» из Екатеринбурга и получила путёвку в высшую лигу.
В первом сезоне в Российской Премьер-лиге команда «Акрон» заняла девятое место, а в текущем сезоне идёт на тринадцатой позиции. Результаты и игра команды в новом сезоне внимательно отслеживаются футбольными болельщиками.