Baltika muvaffaqiyati Talalaev mehnati natijasi
Moskva Spartakining sobiq himoyachisi va hozirda futbol eksperti bo‘lgan Eduard Mor Rossiya chempionatining joriy mavsum boshida Kaliningradning Baltika jamoasining muvaffaqiyatli o‘yinini sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Baltika jamoasining natijalari ularning murakkab o‘yin jadvalini hisobga olganda juda hayratlanarli. Bu muvaffaqiyatlar bosh murabbiy Andrey Talalaevning samarali ishiga bog‘liq.
Ekspertning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning o‘yin sifati ancha yaxshilangan. So‘nggi o‘yinda, tanaffusdan oldin, Kaliningrad jamoasi safarda Tolyatti shahrining Akron jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etdi.
Yetti turdan so‘ng, Talalaev shogirdlari 15 ochko to‘plab, musobaqa jadvalida uchinchi o‘rinni egallamoqda. Keyingi o‘yinda Baltika Sankt-Peterburgning Zenit jamoasini qabul qiladi.
Ushbu qarama-qarshilik futboldagi qiziqarli voqealar qatoriga kiradi va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda. Shunday qilib, Baltika jamoasi mavsumda yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda va oldinda yanada muvaffaqiyatli o‘yinlar kutilyapti.

Успех Балтики — результат труда Талалаева
Бывший защитник московского Спартака и ныне футбольный эксперт Эдуард Мор прокомментировал успешную игру команды Балтика из Калининграда в начале текущего сезона чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, результаты команды Балтика весьма впечатляют с учётом их сложного игрового графика. Эти успехи связаны с эффективной работой главного тренера Андрея Талалаева.
По словам эксперта, качество игры команды значительно улучшилось. В последнем матче, перед перерывом, калининградская команда на выезде обыграла команду Акрон из Тольятти со счётом 2:0.
После семи туров подопечные Талалаева набрали 15 очков и занимают третье место в турнирной таблице. В следующем матче Балтика примет команду Зенит из Санкт-Петербурга.
Это противостояние входит в число интересных событий в футболе и с большим интересом ожидается болельщиками. Таким образом, команда Балтика демонстрирует хорошие результаты в сезоне, и впереди её ждут ещё более успешные игры.