Gazizov Paltsevning Krasnodarga o‘tish imkonini baholadi
Futbol sohasida faoliyat yurituvchi Shamil Gazizov, hozirda Makhachkala shahrining Dinamo jamoasi bosh direktori lavozimida ishlamoqda, himoyachi Valentin Paltsevning Krasnodar klubiga o'tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gazizovning so‘zlariga ko‘ra, Valentinning Krasnodarga o‘tishi ehtimoli yuqori. Paltsev 2024 yil yozidan beri Makhachkala Dinamo jamoasida faoliyat yuritmoqda.
U shu vaqt ichida jamoa safida jami 44 o‘yin o‘tkazib, bitta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Hozirgi vaqtda Rossiya Premyer-ligasida yetti turdan so‘ng Krasnodar jamoasi peshqadamlik qilmoqda, Dinamo esa musobaqa jadvalida 11-o‘rinda joylashgan.
Ushbu holatlar jamoalar faoliyatining hozirgi holatini aniq aks ettiradi va kelajakdagi transferlar bo‘yicha qarorlar qabul qilishda muhim omil bo‘ladi. Shuningdek, Gazizovning fikricha, futbolchilarni transfer qilish jarayoni jamoalar uchun strategik ahamiyatga ega.

Газизов оценил возможность Пальцева перейти в Краснодар
Шамиль Газизов, работающий в сфере футбола и в настоящее время занимающий должность генерального директора клуба «Динамо» Махачкалы, высказался о возможном переходе защитника Валентина Пальцева в клуб «Краснодар». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Газизова, вероятность перехода Пальцева в «Краснодар» высока. Пальцев выступает за «Динамо» Махачкалы с лета 2024 года.
За это время он провёл в составе команды всего 44 матча и забил один гол. В настоящее время после семи туров в Российской Премьер-лиге команда «Краснодар» лидирует, а «Динамо» занимает 11-е место в турнирной таблице.
Эти факты точно отражают текущее состояние команд и являются важным фактором при принятии решений о будущих трансферах. Кроме того, по мнению Газизова, процесс трансфера игроков имеет стратегическое значение для команд.