MLSda yarim himoyachi sifatida o‘ynaydigan Aleksey Miranchuk sentyabr oyidagi yig‘in uchun Rossiya terma jamoasiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Milliy jamoa matbuot xizmati Telegram kanalida Miranchuk aka-ukalarining uchrashuvidan lavha namoyish etdi. Ma’lum bo‘lishicha, Aleksey Miranchuk «Atalanta Yunayted» klubida faoliyat yuritmoqda.
Uning ukasi Anton Miranchuk esa yaqinda «Syon» klubidan Moskva «Dinamo» jamoasiga o‘tib, Rossiya premer-ligasiga qaytdi. Rossiya terma jamoasi shu oyda ikki do‘stona uchrashuv o‘tkazadi.
Ularning birinchisi 4 sentyabrda Iordaniya bilan, ikkinchisi esa 7 sentyabrda Qatar bilan bo‘lib o‘tadi. Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoaning birinchi o‘yini uy maydonida, ikkinchisi esa mehmon safarida o‘tkaziladi.

Братья Миранчуки встретились в сборной России
Алексей Миранчук, играющий в MLS на позиции полузащитника, присоединился к сборной России для сентябрьского сбора. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пресс-служба национальной команды в Telegram-канале показала кадры встречи братьев Миранчуков. Известно, что Алексей Миранчук выступает за клуб «Аталанта Юнайтед».
Его брат Антон Миранчук недавно перешёл из клуба «Сьон» в московское «Динамо» и вернулся в Российскую премьер-лигу. В этом месяце сборная России проведёт два товарищеских матча.
Первый из них состоится 4 сентября против Иордании, второй — 7 сентября против Катара. Первая игра под руководством Валерия Карпина пройдёт на домашнем стадионе, вторая — в гостях.