Semshov Glushenkovning o‘yini yaxshilanganini aytdi
Sobiq «Zenit» jamoasi futbolchisi Igor Semshov hozirgi mavsumda Sankt-Peterburg jamoasi hujumchisi Maksim Glushenkovning o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Semshovning so‘zlariga ko‘ra, hozirda Glushenkov asosiy tarkibga qaytgan va u yaxshi ko‘rinishda. Bu shuni ko‘rsatadiki, Maksim futbolga to‘liq e’tibor qaratganda, tashqi chalg‘ituvchi omillar yo‘qoladi va o‘yini yaxshilanadi.
Mutaxassis ta’kidlashicha, Glushenkov o‘zining eng yaxshi jismoniy holatiga yetganda juda samarali o‘ynaydi. Joriy mavsumda 26 yoshli futbolchi sakkizta o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va ikki marta golli pas berdi.
Uning «Zenit» bilan amaldagi shartnomasi 2028 yilgacha mo‘ljallangan. Bu esa klub va futbolchi o‘rtasidagi ishonch va barqarorlikni ko‘rsatadi.

Семшов сказал, что игра Глушенкова улучшилась
Бывший футболист команды «Зенит» Игорь Семшов оценил игру нападающего санкт-петербургской команды Максима Глушенкова в текущем сезоне. Об этом сообщил Euro-football.ru.
По словам Семшова, сейчас Глушенков вернулся в основной состав и находится в хорошей форме. Это показывает, что когда Максим полностью сосредоточен на футболе, внешние отвлекающие факторы исчезают, и его игра улучшается.
Эксперт отметил, что Глушенков играет очень эффективно, когда достигает своей лучшей физической формы. В текущем сезоне 26-летний футболист провёл восемь матчей, забил три гола и отдал две результативные передачи.
Его действующий контракт с «Зенитом» рассчитан до 2028 года. Это свидетельствует о доверии и стабильности между клубом и футболистом.