Moskva «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi Sergey Parshivlyuk jamoa o‘yiniga tanqid qilganlarga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning fikrlariga e’tibor qaratmaslik kerakligini ta’kidladi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, jamoa o‘z ishini bajarishda davom etmoqda va asta-sekin talablarni qabul qilib, bajarishga kirishmoqda.
Afsuski, bu jarayon tez amalga oshmayapti. «Dinamo» so‘nggi yetti o‘yindan faqat bittasida g‘alaba qozondi.
Bu g‘alaba Rossiya chempionatining oltinchi turida, musobaqaning eng zaif jamoalaridan biri hisoblangan «Pari NN»ga qarshi o‘yinda qo‘lga kiritildi. Boshqa o‘yinlarda jamoa to‘rt marta mag‘lub bo‘ldi va faqat ikki o‘yinda durang o‘ynadi.
Jamoaning bosh murabbiyi sifatida yozdan buyon Valeriy Karpin faoliyat yuritmoqda. Parshivlyukning fikricha, jamoa ishini yaxshilash uchun vaqt kerak va ular oldiga qo‘yilgan vazifalarni bajarishda davom etadi.

Паршивлюк не обращает внимания на критику московского Динамо
Главный тренер московского «Динамо» Сергей Паршивлюк ответил на критику в адрес игры команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что не стоит обращать внимание на их мнения. По словам тренера, команда продолжает выполнять свою работу и постепенно принимает требования и приступает к их выполнению.
К сожалению, этот процесс идет не быстро. «Динамо» выиграло только один из последних семи матчей.
Эта победа была одержана в шестом туре чемпионата России в матче против «Пари НН», одной из слабейших команд турнира. В остальных играх команда проиграла четыре раза и сыграла вничью в двух матчах.
Главным тренером команды с лета является Валерий Карпин. По мнению Паршивлюка, для улучшения работы команды нужно время, и они продолжат выполнять поставленные задачи.