Kristal Pэlas 14 o‘yinda mag‘lub bo‘lmadi
O‘tgan dam olish kunlari Angliya Premer-ligasining uchinchi tur o‘yinlari bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Aston Villa» jamoasi o‘z maydonida «Kristal Pэlas»ni qabul qildi va kutilmagan tarzda 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. «Kristal Pэlas» uchun bu barcha musobaqalarni hisobga olganda, ketma-ket o‘tkazilgan o‘yinlarda mag‘lubiyatsiz qolgan o‘n to‘rtinchi o‘yini bo‘ldi.
Ushbu natija klub tarixidagi eng yaxshi ko‘rsatkich hisoblanadi va Angliya Premer-ligasidagi faoliyati davomida eng uzun mag‘lubiyatsiz seriya sifatida qayd etildi. Hozirda «Kristal Pэlas» jamoasi chempionat jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda.
Keyingi turda klub o‘z maydonida «Sanderlend» jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yinning sanasi 13-sentabrga belgilangan.

Kristal Пэлас не проиграл в 14 матчах
В минувшие выходные прошли матчи третьего тура Английской Премьер-лиги. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Команда «Астон Вилла» принимала у себя «Кристал Пэлас» и неожиданно проиграла со счётом 0:3. Для «Кристал Пэлас» это был четырнадцатый подряд матч без поражений во всех турнирах.
Этот результат является лучшим показателем в истории клуба и зафиксирован как самая длинная беспроигрышная серия в истории выступлений в Английской Премьер-лиге. В настоящее время команда «Кристал Пэлас» занимает восьмое место в турнирной таблице чемпионата.
В следующем туре клуб примет у себя команду «Сандерленд». Дата этого матча назначена на 13 сентября.