Sergey Parshivlyuk, «Dinamo» jamoasi murabbiyi, Konstantin Tyukavinning maydonga qaytishini shoshmasliklarini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U og‘ir jarohat olgan edi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, o‘yinchining jismoniy holati va o‘ziga bo‘lgan ishonchi asosida maydonga qaytish vaqti belgilanadi.
Taxminan, u jamoaga sentabrning 13-sanida, milliy terma jamoalar o‘yinlari uchun tanaffusdan keyingi Moskva «Spartak»iga qarshi uchrashuvda qo‘shilishi mumkin. Biroq, bu aniq emas va jarohatdan to‘liq tiklanish muhim hisoblanadi.
Parshivlyuk klub Tyukavinning sog‘lig‘ini xavf ostiga qo‘ymoqchi emasligini ta’kidladi va uning o‘yin ritmiga asta-sekin qaytishini xohlaydi. Bu yil bahorda futbolchida tizzaning kesuvchi bog‘lamlari jarohati yuzaga kelgan bo‘lib, shundan beri u tiklanish jarayonidan o‘tmoqda.
Klub futbolchining sog‘ligi birinchi o‘rinda turishini hisobga olib, uning maydonga to‘liq tayyor holda qaytishini kutmoqda.

Тюкавин медленно возвращается на поле в сентябре, сказал тренер
Сергей Паршивлюк, тренер команды «Динамо», сообщил, что не стоит торопить Константина Тюкавина с возвращением на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он получил серьёзную травму. По словам тренера, время возвращения на поле будет определяться исходя из физического состояния игрока и его уверенности в себе.
Предположительно, он может присоединиться к команде 13 сентября в матче против московского «Спартака» после перерыва на игры национальных сборных. Однако это не точно, и важно полное восстановление после травмы.
Паршивлюк подчеркнул, что клуб не хочет подвергать здоровье Тюкавина риску и желает, чтобы он постепенно возвращался к игровому ритму. Этой весной у футболиста была травма крестообразных связок колена, с тех пор он проходит процесс восстановления.
Клуб, учитывая, что здоровье игрока стоит на первом месте, ожидает его полного возвращения на поле в готовом состоянии.