Ignatyevning «Orenburg»ga o‘tishi tafsilotlari ma’lum qilindi
O‘tgan hafta Rossiyalik hujumchi, "Krasnodar" akademiyasi tarbiyalanuvchisi Ivan Ignatyev "Orenburg" jamoasiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uralskiy klub prezidenti Kirill Voljyenkin ushbu transfer haqida batafsil ma’lumot berdi. Unga ko‘ra, futbolchi bilan kelishuv tez amalga oshdi, Ivan Rossiyaga qaytishni xohladi.
Biroq, Jazoir klub bilan muzokaralar bir necha hafta davom etdi, ammo oxir-oqibat futbolchining transferi muvaffaqiyatli yakunlandi. "Orenburg" va Ignatyev o‘rtasidagi shartnoma ikki yilga mo‘ljallangan bo‘lib, unga yana bir yil qo‘shimcha variant sifatida kiritilgan.
Eslatib o‘tamiz, Ignatyev "Orenburg"ga o‘tishdan oldin Jazoirning "Kabiliya" klubida o‘ynagan. Hozirgi vaqtda "Orenburg" Rossiya Premyer Ligasi musobaqasining yettinchi turidan so‘ng yetti ochko to‘plab, turnir jadvalida o‘ninchi o‘rinda bormoqda.

Раскрыты подробности перехода Игнатьева в «Оренбург»
На прошлой неделе российский нападающий, воспитанник академии «Краснодара» Иван Игнатьев перешёл в клуб «Оренбург». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Президент уральского клуба Кирилл Волженкин подробно рассказал об этом трансфере. По его словам, соглашение с футболистом было достигнуто быстро, Иван хотел вернуться в Россию.
Однако переговоры с клубом из Алжира длились несколько недель, но в итоге трансфер футболиста успешно завершился. Контракт между «Оренбургом» и Игнатьевым рассчитан на два года с возможностью продления ещё на один год.
Напомним, что перед переходом в «Оренбург» Игнатьев выступал за алжирский клуб «Кабилия». В настоящее время «Оренбург» после седьмого тура Российской Премьер-Лиги набрал семь очков и занимает десятое место в турнирной таблице.