Matvey Safonov Krasnodarni sog‘inganini aytdi
Rossiya terma jamoasi va PSJ jamoasi darvozaboni Matvey Safonov o‘zining ona klubi bo‘lgan Krasnodar haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Krasnodarni sog‘inganini, bu shahar uning uchun juda yaqin ekanligini ta’kidladi. Safonov jamoani doimiy ravishda kuzatib borishini va sobiq jamoadoshlari bilan aloqada ekanligini aytdi.
Hozirda u Parij klubida ikkinchi mavsumdir faoliyat yuritmoqda. PSJda u asosiy darvozabon emas, o‘tgan mavsumda esa Janluiji Donnarumma o‘rniga maydonga tushgan.
Shuningdek, Safonov Moskva aeroportida yuzaga kelgan noqulay vaziyat haqida ham gapirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu holatni anglash unga noqulaylik tug‘dirgan.
Safonov o‘zining PSJdagi roli va vazifalari haqida ochiqchasiga fikr bildirdi. U kelajakda ham jamoasiga yordam berishga tayyorligini qayd etdi.

Матвей Сафонов сказал, что скучает по Краснодару
Вратарь сборной России и ПСЖ Матвей Сафонов поделился своими мыслями о своем родном клубе Краснодаре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что скучает по Краснодару, этот город для него очень близок. Сафонов сказал, что постоянно следит за командой и поддерживает связь с бывшими одноклубниками.
В настоящее время он выступает за парижский клуб второй сезон. В ПСЖ он не является основным вратарем, в прошлом сезоне выходил на поле вместо Джанлуиджи Доннаруммы.
Также Сафонов рассказал о неприятной ситуации, которая произошла в московском аэропорту. По его словам, это обстоятельство вызвало у него дискомфорт.
Сафонов откровенно высказался о своей роли и обязанностях в ПСЖ. Он отметил, что готов и в будущем помогать своей команде.