Rossiya terma jamoasi darvozaboni Matvey Safonov hozirgi vaqtdagi «PSJ»dagi holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining jamoada o‘yin amaliyotining cheklanganligi sababli, agar umuman maydonga tushmasa, jamoaga nima uchun kerakligi haqida savollar tug‘ilishini ta’kidladi. Safonovning so‘zlariga ko‘ra, Yevropaga qiyinchiliklarni yengish uchun kelgan va aynan shunday qiyinchiliklarga duch kelgan.
U buni o‘zining professional rivojlanishi uchun zarur deb hisoblaydi. O‘tgan mavsumda Safonov «PSJ»da Janluidji Donnarumma zaxirachisi bo‘lgan.
Italiyalik darvozabon yozda klubni tark etdi. Uning o‘rniga esa «Lill» jamoasidan 23 yoshli Lyuk Shevalye 40 million yevro evaziga sotib olindi.
Hozirgi paytda Safonov yangi mavsumda maydonga tushmagan. U o‘zining jamoadagi o‘rni va vazifalari haqida gapirar ekan, bunday holatni qabul qilish noqulayligini ta’kidladi.
Matvey Safonovning fikricha, har bir o‘yinchi jamoada o‘z o‘rnini topishi muhim va u bunga intilmoqda.

Матвей Сафонов откровенно рассказал о трудностях в ПСЖ
Вратарь сборной России Матвей Сафонов высказался о своей текущей ситуации в «ПСЖ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что из-за ограниченного игрового времени в команде, если он вообще не выходит на поле, возникают вопросы о том, зачем он нужен команде. По словам Сафонова, он приехал в Европу, чтобы преодолевать трудности, и именно с такими трудностями столкнулся.
Он считает это необходимым для своего профессионального развития. В прошлом сезоне Сафонов был запасным вратарём в «ПСЖ» за Джанлуиджи Доннарумму.
Итальянский вратарь летом покинул клуб. Вместо него за 40 миллионов евро был приобретён 23-летний Люк Шевалье из «Лилля».
В настоящее время Сафонов не выходил на поле в новом сезоне. Говоря о своём месте и обязанностях в команде, он отметил, что ему неудобно принимать такую ситуацию.
По мнению Матвея Сафонова, для каждого игрока важно найти своё место в команде, и он стремится к этому.