Sobiq «Amkar» va «Zenit» jamoalarining hujumchisi Aleksey Gasilin fikricha, Moskva markazidagi CSKA jamoasi Rossiya Premyer Ligasi yozgi mavsumining eng yaxshi jamoasi hisoblanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U tanlov qilish qiyinligini ta’kidlab, ammo baribir eng kuchli jamoa sifatida CSKAni ko‘rsatdi. Eng yaxshi murabbiy esa Fabio Chelestini ekanligini qayd etdi.
Gasilinning so‘zlariga ko‘ra, yozda faqat Chelestini boshchiligidagi jamoa sovrinni qo‘lga kiritgan. Fabio Chelestini iyun oyida CSKA klubining bosh murabbiyi etib tayinlandi va u o‘z lavozimiga Marko Nikolić o‘rnini bosdi.
Uning rahbarligida jamoa 11 ta o‘yinda maydonga tushdi va asosiy vaqtda hech qachon mag‘lub bo‘lmadi. Hozirgi vaqtda Rossiya Premyer Ligasi jadvalida CSKA ikkinchi o‘rinda turibdi va 15 ochkoga ega.

Gasilin: CSKA самый сильный в летнем сезоне
По мнению бывшего нападающего команд «Амкар» и «Зенит» Алексея Гасилина, московский ЦСКА является лучшей командой летнего сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что выбор был сложным, но всё же выделил ЦСКА как самую сильную команду. Лучшим тренером он назвал Фабио Челестини.
По словам Гасилина, летом только команда под руководством Челестини завоевала трофей. Фабио Челестини был назначен главным тренером ЦСКА в июне, заменив Марко Николића.
Под его руководством команда провела 11 матчей и ни разу не проиграла в основное время. В настоящее время ЦСКА занимает второе место в таблице Российской Премьер-Лиги, имея 15 очков.
Отставание команды от лидера всего одно очко. Таким образом, ЦСКА продемонстрировал сильную игру в летнем сезоне и добился высоких результатов.