Moskva "Lokomotiv" jamoasining yarim himoyachisi Dmitriy Barinovning agenti Pavel Banatin yangi shartnoma bo‘yicha muzokaralar jarayoni hozircha oldinga siljimasligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, direktorlar kengashi raisi Yuri Nagornyxning klub bilan hamkorlikni davom ettirishga qiziqish bildirganidan so‘ng taxminan o‘n kun o‘tgan, biroq bosh direktor shaxsiy uchrashuv uchun vaqt ajrata olmadi. Bundan tashqari, muzokaralar kamida yana bir hafta davomida kechiktirilgan.
Banatin bunday vaziyat futbolchi tomonida ma’lum darajada xavotir uyg‘otayotganini tan oldi. Hozirgi kunga kelib bosh direktor shaxsiy uchrashuv uchun vaqt topa olmagan, shuningdek, bugun uchrashuv yana kamida bir hafta kechiktirilishi haqida xabar kelgan.
Bu holat bizda biroz xavotir uyg‘otmoqda, dedi agent. Joriy mavsumda Rossiya Premer-ligasida Barinov yetti o‘yinda maydonga tushib, bir gol va uchta assist qayd etdi.

Баринов переговоры по контракту задерживаются, сказал агент
Агент полузащитника московского «Локомотива» Дмитрия Баринова Павел Банатин сообщил, что процесс переговоров по новому контракту пока не продвигается. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, прошло около десяти дней с тех пор, как председатель совета директоров Юрий Нагорных выразил заинтересованность в продолжении сотрудничества с клубом, однако генеральный директор не смог выделить время для личной встречи. Кроме того, переговоры отложены как минимум ещё на неделю.
Банатин признал, что такая ситуация вызывает определённое беспокойство со стороны игрока. На сегодняшний день генеральный директор не смог найти время для личной встречи, а сегодня поступила информация о том, что встреча снова отложена минимум на неделю.
Это вызывает у нас некоторое беспокойство, — сказал агент. В текущем сезоне в Российской Премьер-лиге Баринов сыграл в семи матчах, забил один гол и сделал три результативные передачи.