Rossiya terma jamoasining sobiq o‘yinchisi Igor Semshov Sankt-Peterburgning «Zenit» futbol klubida boshqaruv raisi lavozimiga Konstantin Zyryanovning tayinlanishi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Semshovning so‘zlariga ko‘ra, «Zenit» klubi o‘z faoliyati davomida natijaga erishgan futbolchilarga nisbatan doim ijobiy munosabatda bo‘lgan. Klub ularni tashlab ketmaydi, balki o‘zlarini murabbiy yoki menejer sifatida namoyon etish uchun imkoniyat yaratadi.
Bu esa boshqa klublar uchun yaxshi namunadir. Eslatib o‘tamiz, Zyryanov yaqinda «Zenit» boshqaruv raisi etib tayinlandi va bu lavozimda Aleksandr Medvedevni almashtirdi.
Zyryanov klubda nafaqat futbolchi, balki murabbiy sifatida ham ko‘p yillar faoliyat yuritgan. Shuningdek, u Rossiya terma jamoasi, Moskva «Torpedo» va o‘zining vatani hisoblangan Perm shahrining «Amkar» klublarida ham o‘ynagan.

Semshov: Назначение Зырянова пример для других клубов
Бывший игрок сборной России Игорь Семшов высказался о назначении Константина Зырянова на пост председателя правления футбольного клуба «Зенит» из Санкт-Петербурга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Семшова, клуб «Зенит» всегда положительно относился к футболистам, которые достигли результатов в своей деятельности. Клуб не оставляет их, а создает возможности проявить себя в качестве тренера или менеджера.
Это хороший пример для других клубов. Напомним, что Зырянов недавно был назначен председателем правления «Зенита», сменив на этом посту Александра Медведева.
Зырянов много лет работал в клубе не только как футболист, но и как тренер. Кроме того, он выступал за сборную России, московское «Торпедо» и клуб «Амкар» из Перми, своего родного города.