Radimov: Akron jamoasi o‘tgan yilga o‘xshamaydi
Sobiq piterlik “Zenit” jamoasi va Rossiya milliy terma jamoasi o‘yinchisi Vladislav Radimov joriy mavsumda “Akron” jamoasining o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, hozirgi “Akron” jamoasi o‘tgan yilgi “Akron” emas. Bu jamoa avvalgidan ancha zaiflashgan va o‘tgan mavsumdagi darajasidan ancha pastga tushgan.
Radimovning fikricha, jamoa boshqaruvini ochiqchasiga tanqid qilayotganlar ham bor. Ayniqsa, Artyom Dzyuba yaqinda “Akron”ga yangi transferlar zarurligini ta’kidlab, jamoaning kuchayishi lozimligini aytdi.
Hozirgi vaqtda “Akron” Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida 13-o‘rinda bormoqda va yetti turdan so‘ng faqat oltita ochko jamg‘argan. So‘nggi o‘yinda jamoa o‘z maydonida “Baltika”ga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
O‘tgan mavsumda esa “Akron” liga musobaqasini to‘qqizinchi o‘rinda yakunlagan edi. Jamoa rahbariyati va futbolchilari o‘z holatini yaxshilash uchun yangi rejalar ustida ishlamoqda.

Радимов: Команда Акрон не похожа на прошлогоднюю
Бывший игрок петербургского «Зенита» и сборной России Владислав Радимов оценил игру команды «Акрон» в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, нынешний «Акрон» — это не тот «Акрон», что был в прошлом году. Команда значительно ослабла и опустилась ниже уровня прошлого сезона.
По мнению Радимова, есть те, кто открыто критикует руководство команды. Особенно Артём Дзюба недавно подчеркнул необходимость новых трансферов в «Акрон» и заявил, что команда должна усилиться.
В настоящее время «Акрон» занимает 13-е место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги и после семи туров набрал всего шесть очков. В последнем матче команда дома проиграла «Балтике» со счётом 0:2.
В прошлом сезоне «Акрон» завершил лигу на девятом месте. Руководство и игроки команды работают над новыми планами для улучшения своего положения.