Sobiq bosh murabbiy Aleksandr Tarkhanov «Evro-Futbol.Ru» tarmoq nashriga bergan intervyusida «qizil-ko‘k» klubi yosh futbolchilari o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yoshlarning asosiy tarkibda o‘ynashda davom etayotgani juda quvonarli ekanini ta’kidladi. Tarkhanovning so‘zlariga ko‘ra, legionerlar yosh futbolchilarni siqib chiqarmasligi zarur, shunda ular o‘zlarini yanada rivojlantira oladi.
Bu holat oldingi yillardagi kabi davom etishi muhimdir. Hozirgi vaqtda CSKA bosh murabbiyi Fabio Chelestini rahbarligida 15 ochko to‘plab, Rossiya Premer Ligasi turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda turibdi.
Jadvalda yetakchilikni «Krasnodar» klubi egallab, ular bir ochko ko‘proq jamg‘argan. Shu tariqa, CSKA jamoasi yoshlar salohiyatini rivojlantirishga katta e’tibor qaratmoqda va bu kelajak uchun ijobiy natijalarga olib kelishi kutilmoqda.

Тарханова высоко оценил молодых футболистов ЦСКА
Бывший главный тренер Александр Тарханова в интервью сетевому изданию «Евро-Футбол.Ру» высказался о игре молодых футболистов клуба «красно-синих». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что очень радует, что молодые продолжают играть в основном составе. По словам Тарханова, легионеры не должны вытеснять молодых футболистов, тогда они смогут дальше развиваться.
Важно, чтобы эта ситуация продолжалась, как и в предыдущие годы. В настоящее время главный тренер ЦСКА под руководством Фабио Челестини набрал 15 очков и занимает второе место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги.
В таблице лидирует клуб «Краснодар», у которого на одно очко больше. Таким образом, команда ЦСКА уделяет большое внимание развитию потенциала молодежи, и это ожидается привести к положительным результатам в будущем.