Semshov: Lokomotiv chempionlik uchun kurashmaydi
Igor Semshov Moskva «Lokomotiv» joriy futbol mavsumida oltin medallar uchun kurasholmasligiga ishonch bildiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, «Loko» jamoasi oltin uchun kurashmaydi, chunki «Rostov» va «Samara»ga qarshi o‘yinlarda yo‘qotilgan ochkolar buni aniq ko‘rsatmoqda. Jamoada bunday o‘yinlarni g‘alabaga aylantirish uchun zarur resurs va psixologiya yetishmaydi, deydi Semshov.
«Lokomotiv» Rossiya chempionatining joriy mavsumida uchta jamoadan biri bo‘lib, o‘tkazilgan yetti turda hali mag‘lubiyatga uchramagan. Boshqa ikki jamoa Moskva CSKA va Kaliningradning «Baltika» jamoalari hisoblanadi.
«Temiryo‘lchilar» hozirda 15 ochko jamg‘argan. Bu natija jamoaning kuchli o‘yinini ko‘rsatadi, biroq oltin medallar uchun kurashda hali ko‘p ishlar qilinishi kerak.

Семшов: Локомотив не борется за чемпионство
Игорь Семшов уверен, что московский «Локомотив» не сможет бороться за золотые медали в текущем футбольном сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, команда «Локо» не борется за золото, так как потерянные очки в матчах против «Ростова» и «Самары» это явно показывают. В команде не хватает ресурсов и психологии, чтобы превращать такие игры в победы, говорит Семшов.
«Локомотив» является одной из трёх команд в текущем сезоне чемпионата России, которые ещё не потерпели поражений в семи сыгранных турах. Другими двумя командами являются московский ЦСКА и калининградская «Балтика».
«Железнодорожники» сейчас набрали 15 очков. Этот результат показывает сильную игру команды, однако в борьбе за золотые медали ещё предстоит многое сделать.