Ochoa Burgos bilan muzokaradan kutilmaganda ketdi
Mashhur Meksikalik darvozabon Gilyermo Ochoa Ispaniyada kutilmagan holat bilan ajablantirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yangi klub bilan muzokaralarni inglizcha tarzda tark etdi, garchi u Meksikadan ekanligi ma’lum bo‘lsa-da. Ochoaga Ispaniyaning "Burgos" klubi taklif bilan chiqdi va u muzokaralar uchun Ispaniyaga uchib keldi.
Biroq, muzokaralar to‘liq muvaffaqiyatli o‘tmay, Ochoa ayrim shartlarga qat’iy qarshi chiqdi va klub vakillari bilan kelishuvga erisha olmadi. Gilyermo potentsial hamkorlariga vaziyatni yaxshilab o‘ylab ko‘rish uchun bir finjon qahva ichishni taklif qildi va birdan yo‘qoldi.
U shunchaki ketib, qaytmadi, bu esa klub vakillarini hayratda qoldirdi. Ularning nazarida bunday hurmatsizlik kutilmagan edi.
Ushbu holat klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishmovchiliklarni yanada murakkablashtirdi. Shunday qilib, Ochoaning muzokaralardagi ishtiroki noaniq holatga tushib qoldi va uning kelajagi klubda noma’lum bo‘lib qolmoqda.

Ochoa Burgos с переговоров неожиданно ушел
Известный мексиканский вратарь Гильермо Очоа удивил неожиданным событием в Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он покинул переговоры с новым клубом на английском языке, хотя известно, что он из Мексики. Очоа получил предложение от испанского клуба «Бургос» и прилетел в Испанию для переговоров.
Однако переговоры прошли не полностью успешно, Очоа категорически отказался от некоторых условий и не смог достичь соглашения с представителями клуба. Гильермо предложил потенциальным партнерам выпить чашечку кофе, чтобы хорошо обдумать ситуацию, и внезапно исчез.
Он просто ушёл и не вернулся, что удивило представителей клуба. По их мнению, такое неуважение было неожиданным.
Этот случай ещё больше осложнил разногласия между клубом и футболистом. Таким образом, участие Очоа в переговорах оказалось в неопределённом положении, и его будущее в клубе остаётся неизвестным.