Manchester Yunayted Garnachoni hurmatsizlik bilan aybladi
Argentina hujumchisi Alehandro Garnacho «Manchester Yunayted» klubini tark etdi va ijtimoiy tarmoqlarda klub muxlislariga xayrlashish videosini joyladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, bu harakat uning nomiga salbiy ta’sir ko‘rsatdi. Ba’zi muxlislar uning xayrlashuvi zamonaviy sun’iy intellekt texnologiyalari yordamida tayyorlangan deb gumon qilishdi.
Shundan so‘ng, Garnachoga qarshi ijtimoiy tarmoqlarda tanqidlar va tanqidlardan iborat ko‘plab salbiy fikrlar tarqaldi. Muxlislar bu munosabatni o‘zlariga nisbatan hurmatsizlik deb baholashdi.
Alehandro Garnacho 2022 yildan buyon «Manchester Yunayted» jamoasida o‘ynab kelayotgan edi. Hozirda u Londondagi «Chelsi» klubiga o‘tgan.
Ushbu voqea futbolchi va uning muxlislari o‘rtasidagi munosabatlarga ta’sir ko‘rsatdi va jamoa ichida muhokamalarga sabab bo‘ldi. Futbolchilar va muxlislar o‘rtasidagi ishonch va hurmat muhim hisoblanadi.

Манчестер Юнайтед обвинил Гарначони в неуважении
Аргентинский нападающий Алехандро Гарначо покинул клуб «Манчестер Юнайтед» и опубликовал в социальных сетях видео прощания с болельщиками клуба. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Однако этот поступок негативно сказался на его репутации. Некоторые болельщики заподозрили, что его прощание было подготовлено с помощью современных технологий искусственного интеллекта.
После этого в социальных сетях против Гарначо распространилось множество критических и негативных отзывов. Болельщики восприняли такое отношение как неуважение к себе.
Алехандро Гарначо играл за команду «Манчестер Юнайтед» с 2022 года. В настоящее время он перешёл в лондонский клуб «Челси».
Это событие повлияло на отношения между футболистом и его болельщиками и вызвало обсуждения внутри команды. Доверие и уважение между игроками и болельщиками считаются важными.