Manchester Sitidan yana bir darvozabon Turkiyaga ketadi
Joriy hafta «Fenerbaxche» klubi rasmiy tarzda «Manchester Siti» bilan Edersonning transferi bo‘yicha kelishuvga erishganini tasdiqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu ma’lumotni jurnalist Florian Plettenberg ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida e’lon qildi. Shuningdek, u boshqa ingliz klubi darvozaboni uchun «Trabzonspor» klubi qiziqish bildirayotganini ma’lum qildi.
Turkiya klubi Stefan Ortegani taklif qilish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda. Hozircha rasmiy takliflar kelmagan bo‘lsa-da, futbolchi o‘zi transfer variantini o‘rganmoqda.
Stefan Ortega 2022 yildan beri «Manchester Siti» safida to‘p surmoqda. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati sakkiz million yevroga baholanmoqda.
Ushbu o‘zgarishlar klub va futbolchi uchun yangi imkoniyatlar eshigini ochishi mumkin. Futbol olamida transfer jarayonlari doimiy ravishda muhim ahamiyatga ega bo‘lib, jamoalar o‘z tarkibini kuchaytirishga intilmoqda.

Ещё один вратарь из Манчестер Сити уезжает в Турцию
На этой неделе клуб «Фенербахче» официально подтвердил достижение соглашения с «Манчестер Сити» по трансферу Эдерсона. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Эту информацию опубликовал журналист Флориан Плеттенберг на своей странице в социальных сетях. Также он сообщил, что другой английский клуб проявляет интерес к вратарю «Трабзонспора».
Турецкий клуб рассматривает возможность приглашения Стефана Ортеги. Хотя официальных предложений пока не поступало, сам футболист изучает варианты трансфера.
Стефан Ортега выступает за «Манчестер Сити» с 2022 года. По данным Transfermarkt, его рыночная стоимость оценивается в восемь миллионов евро.
Эти изменения могут открыть новые возможности для клуба и футболиста. В футбольном мире процессы трансферов всегда имеют важное значение, и команды стремятся усилить свой состав.