Semshov: Jerson o‘ynamadi, Zenit o‘yini buzilmadi
Mashhur sobiq futbolchi Igor Semshov yozgi transfer sifatida “Zenit”ga kelgan Jerson Santosning joriy mavsumdagi o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Semshovning so‘zlariga ko‘ra, Jerson maydonga tushmagan bo‘lsa-da, bu “Zenit” futbolining natijasiga ta’sir qilmagan. Uning fikricha, futbolchining darajasi juda yuqori, biroq bizning chempionat shuni ko‘rsatadiki, agar futbolchi o‘z formasida bo‘lmasa va yuz foiz tayyor bo‘lmasa, muammolar yuzaga keladi.
Jerson o‘yinlar orqali o‘z formasini tiklay olmadi, dedi Semshov “RB Sport”ga bergan intervyusida. Braziliyalik yarim himoyachi “Flamengo” klubidan 25 million yevroga sotib olingan.
U Sankt-Peterburg jamoasi safida oltita o‘yinda maydonga tushgan, ammo samarali harakatlari bilan ajralib chiqa olmadi. Xabarlarga ko‘ra, Jerson “Zenit”ga o‘tganidan afsusda va klubni tark etishni xohlamoqda.

Semshov: Херсон не играл, игра Зенита не нарушилась
Известный бывший футболист Игорь Семшов высказался о выступлениях Жерсона Сантоса, который пришёл в «Зенит» в качестве летнего трансфера в этом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Семшова, хотя Жерсон и не выходил на поле, это не повлияло на результативность игры «Зенита». По его мнению, уровень футболиста очень высок, однако наш чемпионат показывает, что если игрок не в форме и не готов на сто процентов, возникают проблемы.
Жерсон не смог восстановить свою форму через игры, сказал Семшов в интервью «РБ Спорт». Бразильский полузащитник был приобретён у клуба «Фламенго» за 25 миллионов евро.
Он провёл шесть матчей за команду Санкт-Петербурга, но не смог выделиться эффективными действиями. По сообщениям, Жерсон сожалеет о переходе в «Зенит» и хочет покинуть клуб.