Inkapiye Jakadan Arsenal haqida maslahat oldi
Ekvadordan kelgan yangi «Arsenal» futbolchisi Piero Inkapiye London klubi bilan shartnoma imzolashdan oldin sobiq yarim himoyachi Granit Jaka bilan maslahatlashgani haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning suhbatlari ko‘p bo‘lgan, biroq dastlab «Arsenal» haqida emas, keyinchalik esa klub haqida so‘ragan. Granit Jaka «Arsenal» haqida juda yaxshi gapirgan, o‘zining bu yerda o‘ynagan davridagi his-tuyg‘ulari bilan bo‘lishgan.
Inkapiye ushbu suhbatdan juda mamnun bo‘lgan va bu suhbat uncha uzoq vaqt oldin bo‘lmagan. U har doim «Arsenal»ni ijobiy baholagan.
Piero Inkapiye yozgi transfer oynasining oxirida «Arsenal»ga o‘tgan. Oldin u bir necha yil Germaniyaning «Bayer» klubida o‘ynagan.
Shuningdek, Piero Ekvador milliy terma jamoasi a’zosi hisoblanadi. «Arsenal»ning sport direktori Andrea Berta ham Inkapiyening transferi haqida fikr bildirdi.
Ushbu o‘zgarish klub uchun muhim qadam bo‘ldi va yangi futbolchi jamoaga katta yordam berishi kutilmoqda.

Инкапье Джака дал совет об Арсенале
Новый футболист «Арсенала» из Эквадора Пьеро Инкапье рассказал, что перед подписанием контракта с лондонским клубом он консультировался с бывшим полузащитником Гранитом Джакой. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Их разговоры были долгими, но сначала речь шла не об «Арсенале», а позже они спросили о клубе. Гранит Джака очень хорошо отзывался об «Арсенале», делился своими чувствами, которые испытывал во время игры здесь.
Инкапье остался очень доволен этим разговором, и он состоялся совсем недавно. Он всегда положительно оценивал «Арсенал».
Пьеро Инкапье перешёл в «Арсенал» в конце летнего трансферного окна. Ранее он несколько лет играл в немецком клубе «Байер».
Кроме того, Пьеро является членом национальной сборной Эквадора. Спортивный директор «Арсенала» Андреа Берта также высказался о трансфере Инкапье.
Это изменение стало важным шагом для клуба, и ожидается, что новый футболист окажет значительную помощь команде.