Mbappe La Ligada eng ko‘p imkoniyat yaratdi
Madridning «Real» jamoasi hujumchisi Kilian Mbappe La Liga chempionatida joriy mavsumda eng ko‘p gol imkoniyatlari yaratgan futbolchilar reytingida yetakchilik qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Squawka ma’lumotlariga ko‘ra, fransiyalik futbolchi uchinchi turdan so‘ng jamoa a’zolariga 12 ta samarali pas uzatgan. Bu ko‘rsatkich Ispaniya chempionatida eng yuqori natija hisoblanadi.
Ikkinchi o‘rinda «Vilyarreal» klubi futbolchisi Nikolas Pepe bor, u 11 ta imkoniyat yaratgan. Uchinchi o‘rinni Madridning «Real» jamoasidan Arda Gyuler egallagan, u 10 ta pas bilan ajralib turadi.
Shuningdek, «Sevilya»dan Dodi Lukebakiyo va «Espanyol»dan Edu Eksposito har biri 9 tadan imkoniyat yaratgan. Hozirda La Liga turnir jadvalida «Real» 9 ochko bilan birinchi o‘rinda turibdi.
Shu bilan birga, «Atletik» Bilbao ham 9 ochko bilan u bilan tenglashgan. «Vilyarreal», «Barselona» va «Espanyol» jamoalari esa har biri 7 ochko to‘plagan.
Jamoalar o‘rtasidagi raqobat davom etmoqda va mavsumning keyingi bosqichlarida yanada qiziqarli o‘yinlar kutilyapti. La Liga chempionatining yuqori darajadagi o‘tishi muxlislarni hayajonga solmoqda va futbolchilar o‘zlarining eng yaxshi o‘yinlarini namoyish qilmoqda.

Мбаппе создал больше всего возможностей в Ла Лиге
Нападающий мадридского «Реала» Килиан Мбаппе лидирует в рейтинге футболистов, создавших наибольшее количество голевых возможностей в текущем сезоне чемпионата Ла Лига. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным Squawka, после третьего тура французский футболист сделал 12 результативных передач своим партнёрам по команде. Этот показатель является самым высоким в испанском чемпионате.
На втором месте находится игрок клуба «Вильярреал» Николас Пепе, создавший 11 возможностей. Третье место занимает Арда Гюлер из мадридского «Реала», отличающийся 10 передачами.
Также по 9 возможностей создали Доди Лукебакио из «Севильи» и Эду Экспозито из «Эспаньола». В настоящее время «Реал» занимает первое место в турнирной таблице Ла Лиги с 9 очками.
При этом «Атлетик» из Бильбао также набрал 9 очков и делит с ним первое место. Команды «Вильярреал», «Барселона» и «Эспаньол» набрали по 7 очков каждая.
Соперничество между командами продолжается, и в следующих этапах сезона ожидаются ещё более интересные матчи. Высокий уровень чемпионата Ла Лига вызывает восторг у болельщиков, а футболисты демонстрируют свои лучшие игры.