Chervichenko hakamning yordamini ta’kidladi
Andrey Chervichenko, sobiq poytaxt "Spartak" jamoasi prezidenti, "qizil-oq" jamoasi Sochi bilan bo‘lib o‘tgan uchrashuv natijasi uchun hakam Abrosimovga minnatdor bo‘lishi kerakligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining yettinchi turidagi o‘yin Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoaning 2:1 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi. Chervichenko so‘zlariga ko‘ra, agar hakam yordam bermaganida, natija boshqacha bo‘lishi mumkin edi.
Sochi jamoasi o‘yinda gol urgan, Spartak esa faqat penaltidan hisobni tenglashtira olgan. Umuman olganda, Spartak jamoasi xavfli vaziyatlar yaratmagan.
Bu fikrlar "Sovetskiy sport" nashri tomonidan keltirilgan. Sochi ustidan qozonilgan g‘alabadan so‘ng, Spartak Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida oltinchi o‘rinda turibdi va 11 ochko jamg‘argan.
Jamoa birinchi o‘rindagi jamoadan 5 ochko orqada qolmoqda. Sochi esa 1 ochko bilan so‘nggi, o‘n oltinchi o‘rinda joylashgan.

Червиченко отметил помощь судьи
Андрей Червиченко, бывший президент столичного клуба «Спартак», подчеркнул, что команда «красно-белых» должна благодарить судью Абросимова за результат матча с «Сочи». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч седьмого тура чемпионата России завершился победой команды под руководством Деяна Станковича со счётом 2:1. По словам Червиченко, если бы судья не помог, результат мог бы быть другим.
Команда «Сочи» забила гол в матче, а «Спартак» смог сравнять счёт только с пенальти. В целом «Спартак» не создал опасных моментов.
Эти слова приводит издание «Советский спорт». После победы над «Сочи» «Спартак» занимает шестое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги, набрав 11 очков.