Fermin Lopes Gavi bilan kelishmovchilikni rad etdi
Barcelona jamoasining yarim himoyachisi Fermin Lopes jamoa a’zosi Gavi bilan kelishmovchilik borligi haqidagi xabarlarni rad etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avgust oyida ikki yarim himoyachi o‘rtasida munosabatlar tarangligi haqida mish-mishlar tarqaldi. Hatto Gavi klub rahbariyatiga Ferminni sotishni so‘ragani aytilgan edi.
Lopesning aytishicha, Gavi uning do‘sti bo‘lib qolmoqda. Insonlar turli taxminlar qilishi mumkin, ammo ular o‘rtasida hech qanday muammo yo‘q.
Ular 12 yoshdan beri do‘st bo‘lib, Lopes Gavi bilan Betis akademiyasida tanishgan. La Masiya jamoasiga kelganidan keyin esa Gavi unga aka singari bo‘lgan.
Yaqinda yozgi transfer oynasining oxirida Fermin Chelsi klubiga o‘tishi mumkin edi, ammo bu transfer amalga oshmadi. Lopes o‘zaro hurmat va do‘stlikni saqlab qolganini ta’kidladi.

Фермин Лопес отверг разногласия с Гави
Полузащитник команды «Барселона» Фермин Лопес опроверг сообщения о разногласиях с членом команды Гави. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В августе ходили слухи о напряжённых отношениях между двумя полузащитниками. Даже говорилось, что Гави просил руководство клуба продать Фермина.
По словам Лопеса, Гави остаётся его другом. Люди могут строить разные предположения, но между ними нет никаких проблем.
Они дружат с 12 лет, Лопес познакомился с Гави в академии «Бетиса». После перехода в команду Ла Масия Гави стал для него как брат.
Недавно, в конце летнего трансферного окна, Фермин мог перейти в клуб «Челси», но этот трансфер не состоялся. Лопес подчеркнул, что взаимное уважение и дружба сохранились.