«Barselona» jamoasining qanot himoyachisi Lamin Yamal «Chelsi» klubining Fermin Lopesga bo‘lgan qiziqishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Chelsi» 22 yoshli yarim himoyachini so‘nggi transfer oynasining oxirgi kunlarida sotib olishga harakat qilgan, biroq kataloniyalik jamoa futbolchini sotishga rozi bo‘lmagan. Yamalning so‘zlariga ko‘ra, ular Ferminning Angliyaga ko‘chib o‘tishi haqida hazillashgan, ammo u «Barselona»da qolishidan mamnun.
Hech kim jamoani tark etishni istamaydi. Ular Fermindan Angliyadan kelgan taklif haqida so‘rashgan, ammo u shu yerda baxtli ekanini va ketishni rejalashtirmayotganini aytgan.
Transfermarkt portali mutaxassislari Fermin Lopesning qiymatini 50 million yevroga baholamoqda. Tarqalgan ma’lumotlarga ko‘ra, «Barselona» yarim himoyachi uchun 70 million yevro so‘ragan.
Bu holat futbolchining jamoadagi o‘rnining qanchalik muhim ekanligini ko‘rsatadi. «Barselona» o‘z asosiy futbolchilarini saqlab qolish uchun harakat qilmoqda va kelajakda ham ularning jamoada qolishini ta’minlashga intiladi.

Ямал: Фермин Лопес отверг предложение «Челси»
Защитник «Барселоны» Ламин Ямал высказался о заинтересованности «Челси» в Фермин Лопесе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Челси» пытался приобрести 22-летнего полузащитника в последние дни последнего трансферного окна, но каталонская команда не согласилась продавать футболиста. По словам Ямала, они шутили о переезде Фермина в Англию, но он доволен тем, что остаётся в «Барселоне».
Никто не хочет покидать команду. У них спрашивали Фермина о предложении из Англии, но он сказал, что счастлив здесь и не планирует уходить.
Эксперты портала Transfermarkt оценивают стоимость Фермин Лопеса в 50 миллионов евро. По распространённой информации, «Барселона» запросила за полузащитника 70 миллионов евро.
Это показывает, насколько важна роль футболиста в команде. «Барселона» старается сохранить своих основных игроков и стремится обеспечить их пребывание в команде в будущем.