Dani Olmo Flik bayonotiga jamoa ichida muammo yo‘q dedi
Futbolchi Dani Olmo «Barselona» jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flikning jamoada o‘zini-o‘zi ko‘rsatishning oldini olish zarurligi haqidagi so‘nggi bayonotiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
La Liga musobaqasining uchinchi turidan keyin «Rayo Valyekano» jamoasi bilan o‘yin 1:1 hisobida durang bilan yakunlangach, nemis murabbiy jamoaning muvaffaqiyatga erishishi uchun egosentrizmni yo‘qotib, avvalgi mavsumdagi kabi bir butun bo‘lishi kerakligini ta’kidladi. Olmo bosh murabbiy hech qachon jamoaga aytilmagan gaplarni omma oldida aytmasligini, klub ichida hech qanday muammo yo‘qligini va jamoa ichida a’lo darajadagi muhit mavjudligini ma’lum qildi.
Hozirda «Barselona» Ispaniya chempionati jadvalida to‘plagan yetti ochkosi bilan to‘rtinchi o‘rinda turibdi va peshqadam «Real»dan ikki ochko orqada qolmoqda. Jamoa oldida yanada kuchli o‘yin ko‘rsatish va yuqori pog‘onalarga ko‘tarilish vazifasi turibdi.

Дани Олмо Флик заявлению сказал, что в команде нет проблем
Футболист Дани Ольмо прокомментировал последнее заявление главного тренера «Барселоны» Ханса-Дитера Флика о необходимости предотвращения проявления эгоизма в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После ничьей 1:1 в матче третьего тура Ла Лиги против «Райо Вальекано» немецкий тренер подчеркнул, что для достижения успеха команда должна избавиться от эгоцентризма и быть единым целым, как в прошлом сезоне. Ольмо заявил, что главный тренер никогда не говорит команде то, что не должно звучать публично, что внутри клуба нет никаких проблем и в команде царит отличная атмосфера.
В настоящее время «Барселона» занимает четвёртое место в таблице чемпионата Испании с семью очками, отставая на два очка от лидера «Реала». Перед командой стоит задача показывать более сильную игру и подниматься на более высокие позиции.