Akandji Interga o‘tish sababini tushuntirdi
Yaqinda markaziy himoyachi Manuel Akandji «Inter» klubiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi Italiya jamoasiga qo‘shilishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Akandjining so‘zlariga ko‘ra, «Inter» Italiyadagi eng yirik klublardan biri bo‘lib, so‘nggi yillarda jahon miqyosida ham o‘zini isbotlagan.
Shu sababli u uchun bu jamoaga o‘tish qarori qiyin bo‘lmagan. Shveytsariyalik futbolchi «neradzurri» jamoasi Chempionlar ligasi finaliga ketma-ket ikkinchi bor chiqishga qodir ekanini, ammo bu safar chempionlikni qo‘lga kiritishni maqsad qilganini ta’kidladi.
Akandji «Manchester Siti»dan ijaraga o‘tib, Italiya Seriya A ligasida joriy mavsum oxirigacha o‘ynaydi. Italiya chempionatining dastlabki ikki turidan so‘ng «Inter» jamoasi musobaqa jadvalida oltinchi o‘rinda borib, uch ochko to‘plagan.

Аканжи объяснил причину перехода в Интер
Недавно центральный защитник Мануэль Аканджи перешёл в клуб «Интер». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Футболист высказался о своём переходе в итальянскую команду. По словам Аканджи, «Интер» является одним из крупнейших клубов Италии и в последние годы зарекомендовал себя на мировом уровне.
Поэтому для него решение перейти в эту команду не было сложным. Швейцарский футболист отметил, что команда «неррадзурри» способна выйти в финал Лиги чемпионов второй раз подряд, но на этот раз ставит целью завоевать чемпионство.
Аканджи перешёл в аренду из «Манчестер Сити» и будет играть в итальянской Серии А до конца текущего сезона. После первых двух туров чемпионата Италии команда «Интер» занимает шестое место в турнирной таблице, набрав три очка.