«Barselona» yarim himoyachisi Fermin Lopes Londonning «Chelsi» klubiga o‘tmasligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ingliz klubi transfer oynasining oxirgi kunlarida 22 yoshli futbolchini o‘z safiga qo‘shishga harakat qilgan, biroq kelishuv amalga oshmadi. Fermin Lopesning so‘zlariga ko‘ra, «Barselona» doim uning birinchi tanlovi bo‘lgan.
U bolaligidan buyon aynan ushbu klubda o‘ynashni orzu qilgan. Boshqa klublarning unga qiziqish bildirishini doim qadrlashini, lekin uning asosiy maqsadi «Barselona» safida qolib, jamoa bilan muvaffaqiyatlarga erishish ekanini ta’kidlagan.
Manbalarga ko‘ra, kataloniyalik klub futbolchi uchun taxminan 70 million yevro talab qilgan. Bu holat futbolchining kelajagi va klubdagi o‘rniga katta e’tibor qaratilayotganini ko‘rsatadi.

Фермин Лопес подтвердил, что останется в «Барселоне»
Полузащитник «Барселоны» Фермин Лопес высказался о том, что не перейдет в лондонский клуб «Челси». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Английский клуб пытался в последние дни трансферного окна включить 22-летнего футболиста в свои ряды, но соглашение не было достигнуто. По словам Фермина Лопеса, «Барселона» всегда была его первым выбором.
Он с детства мечтал играть именно за этот клуб. Он всегда ценил интерес со стороны других клубов, но подчеркнул, что его главная цель — остаться в «Барселоне» и добиться успехов с командой.
По данным источников, каталонский клуб требовал за футболиста около 70 миллионов евро. Это показывает, что большое внимание уделяется будущему игрока и его роли в клубе.