Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" klubining yulduzi Krishtianu Ronaldu jamoasida qanot himoyachisi Antoniyning bo‘lishini istagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, Antoni "Betis" klubiga o‘tishni afzal ko‘rdi. Bu haqda Ispaniyaning Radio Marca nashri xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, Antoniyning tanloviga yaqinlashayotgan futbol bo‘yicha jahon chempionati ta’sir ko‘rsatgan. "Betis"da u o‘zini ko‘rsatish va jahon chempionatiga yo‘llanma olish imkoniyati ancha yuqori.
Shuningdek, Ispaniya La Ligasi musobaqasida o‘ynash unga ko‘proq e’tibor qaratilishiga yordam beradi, deydi manba. Antoni "Betis" klubini yaxshi biladi.
U o‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida shu jamoada o‘ynagan va Sevilya jamoasi bilan Konferensiyalar Ligasi finaligacha yetib borgan. Shu davrda u jamoaning eng yorqin futbolchilaridan biri sifatida ajralib turgan.

Роналду Антони выбрал «Бетис», а не «Аль-Наср»
Звезда саудовского клуба «Аль-Наср» Криштиану Роналду хотел видеть в своей команде защитника Антони. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Однако Антони предпочёл перейти в клуб «Бетис». Об этом сообщило испанское издание Radio Marca.
Как стало известно, на выбор Антони повлиял приближающийся чемпионат мира по футболу. В «Бетисе» у него гораздо больше шансов проявить себя и получить путёвку на чемпионат мира.
Кроме того, игра в испанской Ла Лиге поможет ему привлечь больше внимания, говорит источник. Антони хорошо знаком с клубом «Бетис».
Он играл в этой команде во второй половине прошлого сезона и дошёл с командой из Севильи до финала Лиги конференций. За это время он выделялся как один из ярких футболистов команды.