Nepomnyashchiy: RPL o‘yinlari terma jamoadan qiziqarliroq
Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Nepomnyashchiy yaqinlashib kelayotgan do‘stona o‘yinda Rossiya va Iordaniya terma jamoalari o‘rtasidagi bellashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida, rostini aytsam, Rossiya va Iordaniya o‘rtasidagi o‘yindan katta umidlar kutmayotganini ta’kidladi. Muhim jihati shundaki, milliy jamoa faoliyatini davom ettirishi kerak.
Hozirgi vaqtda Rossiya Premyer Ligasi o‘yinlarini tomosha qilish milliy jamoaning shunday darajadagi jamoalar bilan bo‘ladigan o‘yinidan ko‘ra menga qiziqarliroq, dedi murabbiy. Ekspert fikricha, Valeriy Karpinning shogirdlari Iordaniyani ikki-uch gol farqi bilan mag‘lub etishlari lozim.
Ushbu uchrashuv 4 sentabr kuni “Lukoyl Arena” stadionida o‘tkaziladi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 20:00da belgilangan.

Непомнящий: матчи РПЛ интереснее сборной
Главный тренер сборной России Валерий Непомнящий высказался о предстоящем товарищеском матче между сборными России и Иордании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что, честно говоря, не возлагает больших надежд на игру между Россией и Иорданией. Важным является то, что национальная команда должна продолжать свою деятельность.
В настоящее время просмотр матчей Российской Премьер-Лиги для меня интереснее, чем игра национальной команды с такими соперниками, — сказал тренер. По мнению эксперта, подопечные Валерия Карпина должны победить Иорданию с разницей в два-три гола.
Этот матч состоится 4 сентября на стадионе «Лукойл Арена». Начало игры по московскому времени запланировано на 20:00.