Messi Ekvadorga qarshi o‘yinda maydonga tushmasligi mumkin
Argentina terma jamoasining hujumchisi Lionel Messi 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichidagi Ekvadorga qarshi o‘yinda maydonga tushmasligi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv 10 sentabr kuni bo‘lib o‘tadi. Dsports manbasining xabar berishicha, Argentina jamoasi 38 yoshli superyulduzini yangi jarohatlardan himoya qilish maqsadida uni Ekvadorga olib bormasligi ehtimoli yuqori.
“Albiseleste” jamoasi allaqachon kelasi jahon chempionatida ishtirokini ta’minlagan, shuningdek, “Inter Mayami” klubi uchun mavsumning hal qiluvchi o‘yinlari oldinda turibdi. Argentina terma jamoasi bosh murabbiyi Lionel Skaloni yosh futbolchini haddan tashqari ortiqcha yuklamoqchi emas.
5 sentabr kuni Argentina o‘z maydonida Venesuela jamoasini qabul qiladi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 02:30 ga to‘g‘ri keladi.

Месси может не выйти на поле в матче против Эквадора
Нападающий сборной Аргентины Лионель Месси может не выйти на поле в матче отбора на чемпионат мира 2026 года против Эквадора. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч состоится 10 сентября. По информации источника Dsports, существует высокая вероятность того, что аргентинская команда не возьмет 38-летнюю суперзвезду в Эквадор, чтобы защитить его от новых травм.
Команда «Альбиселесте» уже обеспечила себе участие в следующем чемпионате мира, а также впереди решающие игры сезона за клуб «Интер Майами». Главный тренер сборной Аргентины Лионель Скалони не хочет перегружать молодого футболиста.
5 сентября Аргентина примет на своем поле команду Венесуэлы. Начало игры по московскому времени — 02:30.