Sebalyosning Marselga o‘tishi komissiya sabab to‘xtadi
Madridning “Real” jamoasining yarim himoyachisi Dani Sebalyos “Marsel” klubi bilan kelishuvga erisha olmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yozgi transfer oynasi yopilishidan oldin fransuz klubi ispaniyalik futbolchini sotib olishga yaqin bo‘lgandi, biroq so‘nggi lahzalarda muzokaralar bekor bo‘ldi. Madrid Zone nashrining xabar berishicha, “Real” “Marsel”ning taklifini qabul qilgan, ammo futbolchi qo‘shimcha komissiya to‘lovlarini talab qilgani sababli fransuz klubi muzokaralarni to‘xtatishga majbur bo‘lgan.
Dani Sebalyos 2017 yildan buyon “Real”ga tegishli bo‘lib, uning jamoa bilan shartnomasi 2026/27 mavsumining oxirigacha amal qiladi. 29 yoshli yarim himoyachiga “Betis” klubi ham qiziqish bildirgani ma’lum, bu jamoa futbolchining ilk faoliyat boshlagan joyidir.
Shunday qilib, Dani Sebalyosning “Marsel”ga o‘tishi amalga oshmadi va u hali ham “Real” safida qolmoqda.

Переход Себальоса в Марсель остановился из-за комиссии
Полузащитник мадридского «Реала» Дани Себальос не смог достичь соглашения с клубом «Марсель». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Перед закрытием летнего трансферного окна французский клуб был близок к покупке испанского футболиста, однако в последний момент переговоры были отменены. По информации издания Madrid Zone, «Реал» принял предложение «Марселя», но французский клуб был вынужден прекратить переговоры из-за того, что футболист потребовал дополнительные комиссионные выплаты.
Дани Себальос принадлежит «Реалу» с 2017 года, а его контракт с командой действует до конца сезона 2026/27. Известно, что клуб «Бетис» также проявлял интерес к 29-летнему полузащитнику — именно в этом клубе футболист начал свою карьеру.
Таким образом, переход Дани Себальоса в «Марсель» не состоялся, и он по-прежнему остается в составе «Реала».