Trabzonspor Bennaser transferi uchun muzokara boshladi
Milan klubi yarim himoyachisi Ismoil Bennaser hali klubini o‘zgartirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
27 yoshli futbolchining transferi bilan Turkiyaning Trabzonspor jamoasi qiziqmoqda, deya xabar beradi jurnalist Nikolo Skira. Turkiyada transfer oynasi hali ochiq bo‘lib, shuning uchun aljeriyalik futbolchi o‘zgarishni amalga oshirish imkoniga ega.
Muzokaralar davom etmoqda. Ismoil Bennaser 2019 yildan buyon Milan klubiga tegishli hisoblanadi.
O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida u ijarada Fransiyaning Marsel jamoasida o‘ynagan. Futbolchining Milan bilan shartnomasi 2027 yilgacha tuzilgan bo‘lib, Transfermarkt portali uning transfer narxini 15 million yevroga baholagan.
Trabzonspor jamoasi o‘tgan Turkiya chempionatida yettinchi o‘rinni egallagan. Hozirgi vaqtda jamoa yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda va yangi futbolchilarni o‘z tarkibiga qo‘shish ustida ish olib bormoqda.
Bennaserning transferi jamoaning himoyaviy va hujumkor chiziqlarini mustahkamlashga xizmat qilishi kutilmoqda. Shuningdek, futbolchining tajribasi va mahorati Trabzonspor uchun muhim qo‘shimcha bo‘ladi.

Трабзонспор начал переговоры по трансферу Беннасера
27-летним футболистом интересуется турецкий клуб Трабзонспор, сообщает журналист Николо Скира. В Турции трансферное окно ещё открыто, поэтому алжирский футболист имеет возможность совершить переход.
Переговоры продолжаются. Исмаил Беннасер принадлежит клубу Милан с 2019 года.
Во второй половине прошлого сезона он играл в аренде за французский клуб Марсель. Контракт футболиста с Миланом рассчитан до 2027 года, а портал Transfermarkt оценивает его трансферную стоимость в 15 миллионов евро.
Клуб Трабзонспор занял седьмое место в прошлом чемпионате Турции. В настоящее время команда готовится к новому сезону и работает над усилением состава новыми игроками.
Ожидается, что трансфер Беннасера поможет укрепить оборонительные и атакующие линии команды. Также опыт и мастерство футболиста станут важным дополнением для Трабзонспора.