Shveytsariyalik futbolchining ijarasi «Neradzurri» uchun 1,5 million yevroga tushadi, deb xabar beradi insayder Nikolo Skira. Shuningdek, manbaga ko‘ra, agar futbolchi mavsum davomida maydonga chiqish o‘yinlarining 50 foizida qatnasa yoki jamoa Seriya A chempionatida g‘olib chiqsa, italiyalik klub 30 yoshli o‘yinchini 15 million yevroga sotib olishi shart bo‘ladi.
Manuel Akandji «Manchester City»da uch yil davomida o‘ynadi va barcha musobaqalarda jami 136 ta o‘yinda maydonga tushdi. Angliyaga ko‘chib o‘tishidan oldin esa u Germaniyaning Dortmund shahridagi «Borussiya» klubida harakat qilgan.
Bu transfer «Inter» jamoasining himoya chizig‘ini mustahkamlashga xizmat qiladi va klubning mavsumdagi maqsadlariga erishishiga yordam beradi. Futbolchi tajribasi va o‘yindagi samaradorligi bilan jamoaga katta foyda keltirishiga ishoniladi.

Аренда с правом выкупа Inter Аканджи
Клуб «Интер» из Милана арендовал защитника Мануэля Аканджи у «Манчестер Сити» до закрытия летнего трансферного окна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аренда швейцарского футболиста обойдется «Нерадзурри» в 1,5 миллиона евро, сообщает инсайдер Николо Скира. Также, по данным источника, если игрок примет участие в 50% матчей сезона или команда выиграет чемпионат Серии А, итальянский клуб будет обязан выкупить 30-летнего футболиста за 15 миллионов евро.
Мануэль Аканджи играл за «Манчестер Сити» в течение трех лет и провел в общей сложности 136 матчей во всех турнирах. До переезда в Англию он выступал за немецкий клуб «Боруссия» из Дортмунда.
Этот трансфер направлен на укрепление защитной линии «Интера» и поможет клубу достичь целей в сезоне. Ожидается, что опыт и эффективность игрока принесут команде значительную пользу.