De la Fuente: Yamall mehnat bilan o‘sishni biladi
Ispaniya terma jamoasi bosh murabbiyi Luis de la Fuente qanot hujumchisi Lamin Yamallarning rivojlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirgi kunga qadar yosh futbolchi 18 yoshida bo‘lishiga qaramay, Ispaniya terma jamoasi safida 21 ta o‘yinda maydonga tushib, olti gol urdi va to‘qqizta golga uzatma berdi. Luis de la Fuente ta’kidlashicha, Lamin 16 yoshidan boshlab terma jamoada o‘ynab kelmoqda va barcha natijalarga o‘z mehnati bilan erishgan.
OAV tomonidan unga katta bosim o‘rnatilmoqda, shuning uchun u doimiy ravishda o‘z ustida ishlashi kerak. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Lamin noyob iste’dodga ega, biroq faqat iste’dod bilan yetarli emas.
Rivojlanish uchun tabiiy qobiliyatlar doimiy mehnat va fidoyilik bilan mustahkamlanishi zarur. U aqlli va tez o‘rganadi, bu esa uni iste’dodli shaxs ekanligini ko‘rsatadi.
4 sentyabr kuni Ispaniya terma jamoasi Jahon chempionati-2026 saralash o‘yinida safarda Bolgariya jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yin jamoaning keyingi bosqichga chiqishida muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

De la Fuente: Ямал знает, как расти благодаря труду
Главный тренер сборной Испании Луис де ла Фуэнте высказался о развитии флангового нападающего Ламина Ямалля. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На сегодняшний день молодой футболист, несмотря на то, что ему всего 18 лет, провел за сборную Испании 21 матч, забил шесть голов и отдал девять результативных передач. По словам Луиса де ла Фуэнте, Ламин играет в сборной с 16 лет и все достижения достиг собственным трудом.
На него оказывается большое давление со стороны СМИ, поэтому он должен постоянно работать над собой. По словам тренера, Ламин обладает уникальным талантом, но одного таланта недостаточно.
Для развития природные способности должны укрепляться постоянным трудом и самоотдачей. Он умный и быстро учится, что говорит о его одаренности.
4 сентября сборная Испании проведет выездной матч против Болгарии в отборочном турнире к чемпионату мира 2026 года. Эта игра будет иметь важное значение для выхода команды в следующий этап.