Aleksis Duarte Spartakdan Santosga o‘tdi
Paragvaylik himoyachi Aleksis Duarte Moskva “Spartak” klubini tark etib, Braziliya chempionatiga yo‘l oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli futbolchi “Santos” jamoasi bilan shartnoma imzoladi, bu haqda klub matbuot xizmati xabar berdi. Duarte “Santos” bilan uzoq muddatli, to‘rt yillik mehnat shartnomasiga qo‘l qo‘ydi.
O‘tkazish narxi taxminan to‘rt million dollar atrofida bo‘lgani haqida ommaviy axborot vositalarida ma’lumotlar bor. Aleksis 2023 yil boshidan boshlab “Spartak” safida o‘ynadi.
Umuman olganda, u Moskva klubining 67 ta o‘yinida maydonga tushdi va bitta golga assistentlik qildi. Hozirgi kunda Rossiya Premyer Ligasi jadvalida “Spartak” oltinchi o‘rinni egallab turibdi.
Duarte jamoaga o‘zining tajribasi va mahorati bilan yordam berdi, endi esa yangi jamoasida faoliyatini davom ettiradi.

Алексис Дуартe перешёл из Спартака в Сантос
Парагвайский защитник Алексис Дуартe покинул московский клуб «Спартак» и отправился в чемпионат Бразилии. Об этом сообщил Euro-football.ru.
25-летний футболист подписал контракт с командой «Сантос», о чём сообщила пресс-служба клуба. Дуартe подписал долгосрочный контракт сроком на четыре года.
В СМИ сообщается, что стоимость трансфера составила около четырёх миллионов долларов. Алексис выступал за «Спартак» с начала 2023 года.
В общей сложности он провёл за московский клуб 67 матчей и отдал одну голевую передачу. В настоящее время «Спартак» занимает шестое место в таблице Российской Премьер-Лиги.