Ponomaryov: Sochida murabbiy o‘zgarsa ham natija yo‘q
Moskva CSKA jamoasining sobiq futbolchisi Vladimir Ponomaryov «Sochi» klubining bosh murabbiyi Robert Moreno iste’fosiga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Ispaniyalik mutaxassisning ketishi jamoaning muammolarini hal qilmaydi. Robert Morenoning o‘rniga «Krylya Sovetov» jamoasining sobiq murabbiyi Igor Osinkin tayinlandi.
Ponomaryovning ta’kidlashicha, «Sochi» jamoasida yaxshi futbolchilar yetishmaydi. Shuning uchun murabbiy kim bo‘lishidan qat’i nazar, jamoa yaxshi natijaga erisha olmaydi.
U «Sochi»da kuchli tarkib shakllanmasa, hech kim jamoani muvaffaqiyatga olib chiqa olmaydi, deb hisoblaydi. Eslatib o‘tamiz, Rossiya Premyer Ligasi 7-turidan so‘ng «Sochi» jamoasi faqat bitta ochko to‘plab, musobaqa jadvalining oxirida bormoqda.
So‘nggi o‘yinda ular tanaffusdan oldin Moskva «Spartak»iga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘lishdi. Bu natijalar jamoaning hozirgi holatidan darak beradi va murabbiy almashinuvi muammolarni hal qilmasligi ehtimoli yuqori ekanligini ko‘rsatadi.

Пономарёв: Даже если тренер сменится, результата не будет
Бывший футболист московского ЦСКА Владимир Пономарёв высказал своё мнение по поводу отставки главного тренера клуба «Сочи» Роберта Морено. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, уход испанского специалиста не решит проблемы команды. На место Роберта Морено назначен бывший тренер «Крыльев Советов» Игорь Осинкин.
Пономарёв отметил, что в команде «Сочи» не хватает хороших футболистов. Поэтому, независимо от того, кто будет тренером, команда не сможет добиться хороших результатов.
Он считает, что если в «Сочи» не сформируют сильный состав, никто не сможет привести команду к успеху. Напомним, что после 7-го тура Российской Премьер-Лиги команда «Сочи» набрала всего одно очко и находится в самом конце турнирной таблицы.
В последнем матче они проиграли московскому «Спартаку» со счётом 1:2 перед перерывом. Эти результаты отражают текущее состояние команды и показывают, что смена тренера вряд ли решит проблемы.