Fedor Smolov, "Krasnodar" jamoasining sobiq hujumchisi, jamoaning markaziy hujumchisi Jon Kordoba tomonidan yaqinda bildirgan fikrlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kolumbiyalik futbolchi CSKA bilan bo‘lib o‘tgan o‘yindan so‘ng Rossiya chempionatidan ketishga tayyorligini aytgandi. Smolov o‘zining YouTube kanalida shunday dedi: "Agar u ketmoqchi bo‘lganida, allaqachon ketgan bo‘lardi.
Men bilamanki, u hozirgi holatidan mamnun. Jon o‘zining ahamiyatini his qilishni juda qadrlaydi.
Uning yaxshi shartnomasi bor." Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, so‘nggi o‘yinda Kordoba qizil kartochka oldi. O‘yin 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi.
Ushbu natijadan so‘ng "Krasnodar" jamoasi 16 ochko bilan Rossiya chempionatining peshqadam jamoasi bo‘lib turibdi. Jamoa hozirgi mavsumda yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda va chempionlik uchun kurashni davom ettirmoqda.

Смолов ответил на слова Кордобы о уходе из РПЛ
Федор Смолов, бывший нападающий команды «Краснодар», высказался по поводу недавних заявлений центрального нападающего команды Хона Кордобы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Колумбийский футболист после матча с ЦСКА заявил, что готов покинуть российский чемпионат. Смолов на своём YouTube-канале сказал: «Если бы он хотел уйти, он бы уже ушёл.
Я знаю, что он доволен своим нынешним положением. Хон очень ценит ощущение своей значимости.
У него хороший контракт.»
Также стоит отметить, что в последнем матче Кордоба получил красную карточку. Игра завершилась вничью со счётом 1:1.
После этого результата команда «Краснодар» с 16 очками занимает лидирующую позицию в российском чемпионате. Команда показывает хорошие результаты в текущем сезоне и продолжает борьбу за чемпионство.