Smolov: Duglas Braziliya termasiga chaqirildi
Fedor Smolov, Krasnodar jamoasining sobiq hujumchisi, Sankt-Peterburgning Zenit jamoasidan himoyachi Duglas Santosning Braziliya milliy terma jamoasiga chaqirilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Smolovning so‘zlariga ko‘ra, agar Duglas terma jamoada maydonga tushsa, u o‘zini bozor uchun qayta ochadi. Braziliya chempionati nafaqat moliyaviy jihatdan, balki raqobat darajasi bo‘yicha ham yuqori darajada hisoblanadi.
Bu yerda yetakchi klublar yuqori maoshlar taklif qilishga tayyor. Shuning uchun Duglas kelajakda boshqa jamoaga o‘tishni xohlashi mumkin.
Shuningdek, Duglas Braziliya terma jamoasida maydonga chiqqan taqdirda, Rossiya chempionatida legioner hisoblanishini ta’kidlash lozim. 31 yoshli himoyachi 2019 yildan beri Sankt-Peterburgning Zenit jamoasida o‘ynamoqda.
Uning jamoa bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil iyun oyining oxirigacha mo‘ljallangan. Bu holat Duglasning professional faoliyatida yangi bosqich boshlanishi sifatida baholanishi mumkin.

Smolov: Дуглас вызван в сборную Бразилии
Федор Смолов, бывший нападающий команды Краснодар, высказался о вызове защитника Санкт-Петербургского Зенита Дугласа Сантоса в национальную сборную Бразилии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Смолова, если Дуглас выйдет на поле в сборной, он заново откроет себя для рынка. Чемпионат Бразилии считается высоким уровнем не только с финансовой точки зрения, но и по уровню конкуренции.
Здесь ведущие клубы готовы предлагать высокие зарплаты. Поэтому Дуглас в будущем может захотеть перейти в другую команду.
Также стоит отметить, что если Дуглас сыграет за сборную Бразилии, он будет считаться легионером в российском чемпионате. 31-летний защитник играет в Санкт-Петербургском Зените с 2019 года.
Его действующий контракт с командой рассчитан до конца июня 2027 года. Это можно рассматривать как начало нового этапа в профессиональной карьере Дугласа.